Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmarła Pastorowa

Dzisiaj, 31 lipca, zmarła w wieku 95 lat pastorowa śp. Helena Noga r. Kaleta. Długoletnia katechetka i liderka zebrań dla niewiast oraz spotkań parafialnych. Mama 4 dzieci, babcia, prababcia, siostra i ciocia.
Do naszej redakcji napłynęła smutna wiadomość. Jak poinformował nas Bogusław Czyż, dzisiaj zmarła Helena Noga r. Kaleta. Urodziła się 23 marca 1918 w Puńcowie. Prawnuczka Maryny Buzek z Końskiej, dalsza kuzynka Jerzego Buzka. Opiekunka chorych w domu rodzinnym w Gródku na Zaolziu– gdzie z narażeniem życia opiekowała się chorymi na gruźlicę, których leczył jej ojciec Karol Kaleta.

Bohaterka udaremnienia zamachu na Wincentego Witosa w Rożnowie. Wcześniej opiekowała się Witosem w czasie jego leczenia w Gródku. (Władysław Kaleta „Oczami chłopca” cz. II, Kalendarz Cieszyński 1997, str. 140.)

Długoletnia katechetka i liderka zebrań dla niewiast oraz spotkań parafialnych. Mama 4 dzieci, siostra, szwagierka, babcia, prababcia i ciocia.

Bohaterka wiary – biblijny przewodnik chóru”, osoba szczególna, bardzo ciepła i kochająca, pamiętająca o wszystkich znajomych w listach na urodziny.

Katechetka pokoleń dzieci ewangelickich w Skoczowie.

W 1939 musiała pożegnać męża, który zmarł na raka po roku małżeństwa. W 1987 roku pochowała drugiego męża ks. Jana Nogę, długoletniego proboszcza parafii ewangelickiej w Skoczowie, dla którego była szczególnym wsparciem przez 44 lata małżeństwa oraz w pracy parafialnej. W 1989 pożegnała 38-letniego syna Bogdana.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 2.08.2013 (piątek) o godz. 16:00 w kościele ewangelickim w Skoczowie. Zamiast kwiatów, rodzina prosi o złożenie ofiary na kościół.

"Lecz moim szczęściem być blisko Boga. Pokładam w Panu, w Bogu nadzieję moją." Ps 73:28
 
red.
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: