Zawodnicy WSS punktują w Szczyrku

Konkursy w ramach Pucharu FIS ponownie mają miejsce w Polsce. W drugi weekend stycznia skoczkowie narciarscy rywalizowali w Zakopanem, ale dziś mają już za sobą pierwsze zmagania w Szczyrku. Jak wiodło się Polakom, a w szczególności zawodnikom Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego?

Na liście startowej do wtorkowego konkursu widnieli m.in. zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Arkadiusz Jojko oraz Kacper Juroszek. Podczas serii próbnej udany skok zanotował pierwszy z wymienionej dwójki, który przekroczył granicę 100 metrów – 101,5 m.

18-latkowi nie powiodło się w konkursie nawiązać do tej próby, ale skokiem na odległość 92,5 m zapewnił sobie udział w rundzie finałowej, w której uzyskał 96 m. Jednak Jojko miał jedne z najlepszych warunków, za co odliczono mu ponad 13 punktów i ostatecznie zajął 23. miejsce. Zaraz nad nim uplasował się jego kolega klubowy – Juroszek.

Najlepiej spośród biało-czerwonych zaprezentował się Jarosław Krzak, który stanął na najniższym stopniu podium. Reprezentant Polski wykorzystał świetne warunki, podobne do tych w jakich skakał ww. Jojko, i skoczył aż 103,5 m. Drugie miejsce zajął Mika Schwann z Austrii, a ze zwycięstwa radował się mistrz świata z 2015 roku – Niemiec Richard Freitag.

Skoczkowie przystąpią do rywalizacji również w środę. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport, a jej początek zaplanowano na 14:55.