Wysoka wygrana Panter!

Cieszyńscy hokeiści rozpoczęli zmagania w nowym roku z wysokiego C. Jedyny polski zespół występujący w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze pokonał w czwartkowy wieczór Monsters, 6:2. Co ciekawe, w bramce Panter wystąpił zawodnik z przeciwnej drużyny.

Już pierwsza tercja naznaczyła, że Pantery mogą sięgnąć po komplet punktów we wczorajszym spotkaniu. Wynik otworzył Tomasz Lipka w 7. minucie, a chwilę po nim na listę strzelców wpisał się Robert Marek. W drugiej odsłonie gole znowu zdobywali wyłącznie hokeiści Panter – dwa trafienia zanotował Krzysztof Bryniarski a jedną bramkę zdobył Krzysztof Bryniarski.

Mecz zakończył się wysoką wygraną Panter – 6:2 – ale musimy wspomnieć, iż w bramce polskiego wystąpił zawodnik rywali. Stało się tak, gdyż Pantery zostały bez bramkarza - Krzysztof Dzięgiel zmaga się kontuzją kolana, a na Petra Vejvalkę jest nałożona kara dyscyplinarna.

Pantery umocniły się na 7. pozycji w BAHL, a o trzecie zwycięstwo z rzędu powalczą w następnym tygodniu. Na ich drodze staną hokeiści Ropic, którzy obecnie zamykają ligową stawkę. Spotkanie zostanie rozegrane 16 stycznia, na lodowisku w Czeskim Cieszynie, a początek o godz. 20:15.