Wąsek w czołowej „6”

Paweł Wąsek (na zdj.) ma za sobą udane dwa konkursy w Engelbergu w ramach Pucharu Kontynentalnego. Ustronianin podczas wczorajszych zmagań uplasował się na dziewiątym miejscu, a dzisiaj był szósty.

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego świetnie zaprezentował się podczas serii próbnej, w której oddał najdłuższy skok – 132,5 m. W pierwszej serii konkursowej nie miał zbyt dużo szczęścia do warunków (otrzymał największą rekompensatę spośród skoczków z pierwszej „10”) i po skoku na odległość 130 m plasował się na czwartej pozycji.

21-latek zaprezentował daleką próbę w rundzie finałowej, gdyż uzyskał aż 137,5 m. Niestety, zawodnik WSS nie otrzymał zbyt wysokich not sędziowskich i konkurs zakończył na szóstej pozycji, zaraz nad Jakubem Wolnym – tryumfatorem wczorajszych zmagań na Gross-Titlis-Schanze, o czym pisaliśmy tutaj.

Spośród biało-czerwonych punktowali również Tomasz Pilch oraz Stefan Hula, którzy uplasowali się w trzeciej „10”. Ze zwycięstwa radował się Maximilian Steiner, drugi był Tilen Bartol, a na najniższym stopniu podium stanął Manuel Fettner.