Trzyniec w finale Pucharu Spenglera!

Świetnie wieści napłynęły do nas z Davos, gdzie jest rozgrywany najstarszy hokejowy turniej na świecie - Puchar Spenglera. Mistrzowie Czech, w dzisiejszym półfinale, pokonali szwajcarską drużynę, HC Ambri-Piotta. Do rozstrzygnięcia kluczowa okazała się dogrywka, a w niej zwycięską bramkę dla Trzyńca zdobył Matej Stransky.

Hokeiści spod Jaworowego mogli mówić o sporym szczęściu w pierwszej tercji, gdyż tylko raz inkasowali, a wynik otworzył Giacomo Dal Piatn. Szwajcarzy byli wyraźnie lepszą drużyną, ale w bramce Stalowników świetnie spisywał się Petr Kvaca. Mistrzowie Czech zdołali odpowiedzieć tuż przed zakończeniem drugiej odsłony - na listę strzelców wpisał się Ondrej Kovarcik.

Stalownicy świetnie weszli w ostatnią tercję, gdyż Vladimir Dravecky wyprowadził ich na prowadzenie w 46. minucie. Jednak Szwajcarzy nie zamierzali składać broni i zdołali jeszcze wyrównać, a to spowodowało, że o zwycięzcy musiała zadecydować dogrywka. W grze 3 na 3 dłużej przy krążku utrzymywali się mistrzowie Czech, dzięki czemu stwarzali sobie więcej dogodnych okazji. Po jednej z nich zwycięską bramkę zdobył Stransky, ale należy także wyróżnić pochodzącego z Czeskiego Cieszyna Rostislava Martynka, który zanotował dwie asysty w dzisiejszym meczu i jest jedną z kluczowych postaci podczas Pucharu Spenglera.

SKRÓT SPOTKANIA

Trzyniec zapewnił sobie miejsce w jutrzejszym (31.12) finale, w którym zmierzy się z zespołem Kanady. Stalownicy będą mieli okazję do rewanżu, gdyż obie drużyny zmierzyły się ze sobą w grupie i wówczas byli lepsi rywale. Początek finału o godz. 12:10 - transmisja w Polsacie Sport oraz CT Sport.