Podium Wąska!

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Ustronianin, na Inselbergschanze (HS-117), powtórzył wyczyn sprzed roku, co jest jego największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

23.02.2019 – 2. miejsce podczas Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Paweł Wąsek powtórzył wyczyn sprzed roku, zajmując w dzisiejszym konkursie na Inselbergschanze drugą pozycję. 20-letni skoczek świetnie zaprezentował się podczas pierwszej serii, w której uzyskał 117 metrów – dalej wylądował jedynie Luca Roth. Niemiec zajmował, ex aequo z Wąskiem, drugą lokatę na półmetku zmagań.

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wylądował nieco bliżej w rundzie finałowej – 111,5. Jednak ustronianin trafił na jedne ze słabszych podmuchów pod narty i zostało mu odjętych tylko ponad 8 punktów. Dla porównania, Roth, który skakał zaraz za Polakiem, uzyskał 118 m, ale Niemcowi odliczono ponad 20 pkt. za wiatr i ostatecznie zajął 6. pozycję. Jedynym skoczkiem, któremu udało się znaleźć przed Wąskiem, był Joacim Oedegaard Bjoereng. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula.