Oczekiwana zamiana miejsc

Każdy występ szczypiornistów z Ustronia obfituje w wielkie emocje. Co najważniejsze, te emocje mają też najczęściej bardzo pozytywny finał. Jak było teraz, na finiszu III Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn? Już za nami kolejna odsłona sportowego spektaklu, tym razem z udziałem najstarszej kategorii wiekowej.

W niedzielne (23.05) popołudnie seniorzy MKS-u wyszli na parkiet hali MOSiR w Piekarach Śląskich, naprzeciw zawodników MKS Olimpia Medex ll Piekary Śląskie. Stawką, oprócz zwycięstwa w meczu było dodatkowo miejsce w tabeli. Piekary grając swój ostatni mecz drugiej rundy, walczyły o utrzymanie swej drugiej pozycji w tabeli. Poziom zawodów, jak również ich dramaturgia nie rozczarowały. Jak to w ręcznej, a w spotkaniach drużyn ze szczytu tabeli w szczególności, dominowała twarda walka w obronie. Skuteczna obrona na szóstym metrze obu drużyn, wymuszała bardzo widowiskowe akcje tej atakującej. Rzuty z dziewiątego metra, zarówno z wyskoku jak i z biodra były często stosowaną próbą pokonania bramkarza. Do tego efektowne i również efektywne granie skrzydłami zwłaszcza w wykonaniu Ustronia, stworzyło sportowe widowisko na najlepszym poziomie. Dopiero pod koniec I połowy Ustroń zdobył niewielką, bo trzy bramkową przewagę (14:11). W drugą połowę Ustroń od razu wszedł efektowną akcją i zdobyciem kolejnej bramki z lewego skrzydła. Takie preludium często skutkuje dalszym, pewnym „marszem” po zwycięstwo. Jednak nie tym razem gdyż rywal odpowiedział celnym rzutem już w następnej minucie . Te wymiany sukcesywnie podwyższały wynik, lecz trochę lepsza skuteczność gospodarzy pozwoliła im zmniejszyć stratę do jednej bramki w dziesiątej minucie. Teraz podopieczni trenera Bejnara przejęli inicjatywę i powoli gasili w zespole gospodarzy nadzieję na wygraną. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem MKS Ustroń 28:25 i tym samym zamienił się on z Piekarami miejscem w tabeli.

Dla Piekar był to już ostatni występ w tym sezonie i tym samym do tytułu wicelidera tabeli pozostało tylko dwóch pretendentów. Oprócz Ustronia z dorobkiem 29 pkt, szansę na tytuł mają Mysłowice – 24 pkt. Obydwoma zespoły rozegrają jeszcze po dwa mecze, zachowując szansę na zdobycie 6-ciu punktów. Ustroń w sobotę (29.05) gości UKS Grom Jasienica, transmisja z meczu od 11:00. Mysłowice zagrają w Krakowie z niezagrożonym liderem tabeli AZS AGH II Kraków – 44 pkt. Być może ostatni mecz sezonu, pomiędzy Ustroniem i Mysłowicami zadecyduje o wicemistrzowskim tytule.