Najlepszy konkurs Zniszczoła w tym sezonie! Piotr Żyła w czołowej "10"!

Miłe wieści napłynęły do nas z Rasnova, gdzie odbył się konkurs indywidualny w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Punkty zdobyli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Dzisiejsze zmagania okazały się szczególne dla tego pierwszego, gdyż 24. miejscem zanotował najlepszy wynik w tym sezonie.

Aleksander Zniszczoł mógł mówić o sporym szczęściu, gdyż do rundy finałowej awansował z… 30. pozycji, którą zajmował ex aquo z Finem Antti Aalto. Zniszczoł oddał, w rundzie finałowej, dwa skoki, gdyż druga seria była restartowana. Wiślanin osiągnął 90 metrów i zakończył konkurs na 24. miejscu. Dla 25-latka to trzeci konkurs z rzędu, który kończy z pucharowymi punktami.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Piotr Żyła. 33-latek dwukrotnie uzyskał 95 m i w drugiej serii awansował do czołowej „10” – zakończył konkurs na 9. pozycji. Zaraz nad nim uplasował się Dawid Kubacki, a Kamil Stoch został sklasyfikowany na 6. lokacie. Ze zwycięstwa radował się Karl Geiger, który wyprzedził reprezentacyjnego kolegę - Stephana Leyhe - oraz Stefana Krafta, czyli aktulanego lidera klasyfikacji generalnej PŚ.