Inauguracja Olimpiady i srebrny Jojko

Miłe wieści napłynęły do nas z Zakopanego, gdzie w czwartek rozpoczęły się zmagania w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, które potrwają do 6 lutego. Arkadiusz Jojko (na zdj.) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wywalczył srebrny medal w pierwszym indywidualnym konkursie skoków narciarskich.

Pierwszy dzień XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych i Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe ma już na koncie jeden krążek. Wywalczył go Arkadiusz Jojko, który wśród juniorów zajął drugie miejsce w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. Więcej punktów od istebnianina zebrał jedynie Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra). Wysoko został sklasyfikowany także Robert Ryś. Zawodnik LKS Olimpia Goleszów zajął 5. miejsce.

W czwartek rywalizowali również juniorzy młodsi. Na podium zabrakło skoczka ze Śląska Cieszyńskiego, ale zaraz za pierwszą „3” uplasował się Jakub Wisełka. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego sporo tracił do podium na półmetku zmagań, ale w rundzie finałowej podjął walkę o medal, skacząc 98 metrów. Jednak rywale nie zawahali i Wisełka zakończył konkurs na 4. pozycji, ze stratą 15 punktów do brązowego medalu.