Ile zarobili polscy skoczkowie?

Puchar Świata w skokach narciarskich dobiegł ku końcowi, przez co nadszedł odpowiedni moment na liczne na podsumowania. Jednym z nich jest kwestia zarobków. Nie ma wątpliwości, iż za sezon 2018/19 najwięcej pieniędzy zarobił Ryoyu Kobayashi, którego konto wzbogaciło się o ponad ćwierć miliona franków szwajcarskich. A jak w tym zestawieniu wypadli biało-czerwoni?

Ryoyu Kobayashi okazał się bezkonkurencyjny dla reszty stawki w ostatniej edycji Pucharu Świata. Japończyk zwyciężył w 13 konkursach, notując także zwycięstwa w cyklach, za które przyznaje się spore nagrody pieniężne. 22-latek tryumfował w Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five, Raw Air oraz Planica7.

Drugie miejsce, w klasyfikacji zarobków, zajął Stefan Kraft. Austriak zarobił 181 tys. franków szwajcarskich. Podium uzupełnił Kamil Stoch, który wzbogacił się o blisko 600 tys. złotych (155 800 CHF). Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła. Wiślanin, w sezonie 2018/19 siedmiokrotnie kończył zawody w pierwszej "3", co dało mu rekordowy przychód w wysokości 540 702 tys. zł (142 850 CHF). W zestawieniu znalazł się również Paweł Wąsek. Ustronianin, który punktował tylko 27. miejscem w Zakopanem, zarobił 1,5 tys. zł.