Grad goli i zwycięstwo Trzyńca!

Aż trzynaście(!) bramek padło w czwartkowym meczu, w ramach 34. kolejki Tipsport Extraligi, w którym Sparta Praga zmierzyła się z aktualnym liderem, Trzyńcem. Ze zwycięstwa radowali się goście – 5:8.

Stalownicy prowadzili już różnicą trzech bramek w 26. minucie, ale gospodarze nie zamierzali składać broni i zdołali wyrównać jeszcze w drugiej tercji. Jednak mistrzowie Czech zdołali ponownie objąć prowadzenie w środkowej odsłonie – 11 sekund przed jej zakończeniem na listę strzelców wpisał się Kurovsky. Hokeiści spod Jaworowego dołożyli jeszcze trzy trafienia w ostatniej tercji i ostatecznie wywieźli komplet punktów ze stolicy Czech.

- Jestem zadowolony, że strzeliliśmy osiem bramek i muszę podziękować moim podopiecznym za wkład w to zwycięstwo. Popełniliśmy też mnóstwo błędów, ale o tym świadczy też wynik – przyznał Vaclav Varada. – Ważne są trzy punkty i to jeszcze wywiezione z Pragi – dodał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec.

Trzyniec pozostaje liderem Tipsport Extraligi. Stalownicy rozegrają kolejne spotkanie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Do Werk Areny zawita 6. drużyna ligowej tabeli – Kometa Brno.