Dublet Kamila Burego!

W Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach. Dwa złote krążki wywalczył Kamil Bury (na zdj.) z Istebnej.

Kamil Bury potwierdził formę już podczas prologu, gdzie zdominował rywalizację. Ale w sobotnim biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną ze startu wspólnego stoczył wyrównany pojedynek z młodszym bratem. Ostatecznie, 27-latek zachował więcej zimnej krwi na ostatnich metrach i sięgnął po złoty medal, a Dominik musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Gazurek, reprezentujący barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka.

Pomiędzy braćmi rozstrzygały się losy również w niedzielnym biegu na 12,5 km na dochodzenie techniką klasyczną. I w tym przypadku również minimalnie szybszy okazał się Kamil Bury, który tym samym w Zakopanem sięgnął po dublet, a na 2. miejscu ponownie został sklasyfikowany jego brat, Dominik.