Cóż za awans Żyły! Kubacki na podium!

Spektakularny awans zanotował Piotr Żyła (na zdj.), który w rundzie finałowej sobotnich zmagań w Willingen przesunął się aż o siedem lokat i rywalizację zakończył zaraz za pierwszą „3”. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki.

Spośród zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, plasując się zaraz za czołową „3” Wiślanin zajmował 11. miejsce po pierwszej serii, ale drugim skokiem na odległość 138 metrów przesunął się aż o siedem lokat i konkurs zakończył na 4. pozycji. - Zadowolony jestem, dość szybko złapałem czucie i ten drugi skok był już całkiem dobry - przyznał Żyła w rozmowie dla stacji Eurosport.

Cieszy stabilna forma Aleksandra Zniszczoła, który piąty raz z rzędu sięgnął po pucharowe punkty – taka seria nigdy wcześniej mu się nie przytrafiła. 28-latek plasował się w drugiej „10” na półmetku rywalizacji, po skoku na odległość 139,5 metra, ale w rundzie finałowej wylądował znacznie bliżej – 119,0 m – i zmagania ukończył na 27. miejscu. Do rywalizacji w Pucharze Świata powrócił Paweł Wąsek, którego zabrakło podczas ostatnich konkursów na mamucim obiekcie Kulm. Ustronianin zajął 22. pozycję.