Bury z pierwszymi punktami

Biegacze narciarscy mają za sobą inauguracyjny weekend Pucharu Świata, który miał miejsce w Ruce. W niedzielę odbył się bieg na dochodzenie na 15 kilometrów techniką dowolną i w "30" został sklasyfikowany Dominik Bury (na zdj.) z Istebnej.

Biegacze narciarscy wybrali się do Ruki, gdzie zainaugurowali Puchar Świata 2021/22. Na zakończenie weekendu rywalizacja toczyła się w biegu na dochodzenie na 15 kilometrów techniką dowolną.

Zmagania zdominowali reprezentanci Rosji, którzy zajęli wszystkie stopnia podium. Nas cieszy postawa Dominika Burego, który ukończył dzisiejszą rywalizację na 28. miejscu, sięgając po trzy punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. W zmaganiach wziął udział także Mateusz Haratyk. Zawodnik Trójwsi Beskidzkiej został sklasyfikowany na początku siódmej "10".